Naga Marketsbank_of_americaW przeciągu ostatnich dwóch dni obserwowaliśmy dosyć dynamiczną korektę na EUR/USD. W końcu doszło jednak do spowolnienia momentum co może sugerować, że korekta zbliża się do końca. W dzisiejszej analizie analitycy Bank of America Merrill Lynch przyglądają się poziom oraz potencjalnym celom na euro do dolara.


Wszystko wskazuje na to, że korekta za niedługo się skończy (wypełnienie formacji zig-zag) – szerszy niedźwiedzi trend powinien więc aktywować się po raz kolejny.

Pokonanie poziomu 1.224 (dołek z 27 stycznia) potwierdziłby aktywację podażowego momentum, dając możliwość zejścia do poziomu 1.1, a następnie do dołków z września 2003 na 1.0765.

n14

Co do scenariusza pro wzrostowego BofA twierdzi, że ruch powyżej sześciotygodniowego oporu linii trendu (obecnie 1.14949) będzie pierwszą oznaką kłopotów sprzedających. Aby móc jednak mówić o odwróceniu trendu lub wydłużeniu korekty niezbędne będzie pokonanie dołka z 21 stycznia (1.1679). Bofa Merrill nie spodziewa się pokonania żadnego z tych poziomów, podaje je jednak w celu naświetlenia ryzyka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here