Naga MarketsWedług Bank of America Merrill Lynch obecne, mocno ograniczone rozpiętości cenowe na rynku FX utrzymają się w najbliższym czasie – jak na razie jest zbyt wcześnie, aby przewidywać jakiekolwiek duże ruchy i zmiany.

„Kiedy zaczniemy otrzymywać silne dane makroekonomiczne przez dłuższy okres czasu – na przykład dotyczące konkretnych dat zaostrzania polityki pieniężnej przez FED i BoE – będziemy prawdopodobnie zauważać pojawianie się zdecydowanie silniejszych trendów. W międzyczasie jesteśmy przekonani, że obecne środowisko niskiej zmienności i ograniczonej rozpiętości cenowej utrzyma się w co najmniej okresie krótkoterminowym. Pozwoli to na podejmowanie szybszych i bardziej dynamicznych decyzji tradingowych” – przewiduje BofA

Z punktu widzenia uczestnika rynku gra w konsolidacji okazuje się niezwykle trudna. Pomimo tego, BofA w dzisiejszej nocie klienckiej przytacza kilka strategii w tym zakresie. W okresie krótkoterminowym:

„Proponujemy alternatywne podejście do naszych wzrostowych prognoz odnośnie USD. Korzystne może okazać się pozycjonowanie wykorzystujące uboczne efekty amerykańskiego wzrostu gospodarczego oraz poszukiwanie możliwości zarobkowych wynikających z błędnych wycen na rynkach inflacyjnych. Nie możemy zapominać również o dodatkowych rozwiązaniach, które zapewnia rosnący popyt na europejskim rynku obligacji.” – radzi Merrill Lynch.

W średnim i długim okresie:

„Opowiadamy się zdecydowanie za naszym byczym nastawieniem do USD oraz niedźwiedzimi prognozami odnośnie amerykańskich stóp procentowych. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych okresach roku pojawi się zdecydowanie więcej możliwości tradingowych – momentum pójdzie do góry a oczekiwania odnośnie powrotu do zaostrzenia polityki pieniężnej umocni się ze względu na pozytywniejsze dane makro” – dodaje BofA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here