Naga MarketsMerrill
źródło: fotolia.com

O ile Bank of America Merrill Lynch posiada aktywną krótką pozycję na EUR/USD, to analitycy banku coraz więcej uwagi zwracają na ryzyko potencjalnej korekty wzrostowej. BofA obawia się przede wszystkim konfluencji indeksu DXY pomiędzy 81.48 i 81.14.

„Co prawda wzrosty na EUR/USD posiadają stricte korekcyjny charakter i powinny być blokowane na poziomie 1.3521/03, w najgorszym wypadku 1.3574, to zawsze istnieje pewne ryzyko, że trend spadkowy skierowany w stronę 1.3212, następnie 1.3104 i niżej zostanie opóźniony w czasie” – stwierdza Bank of America.Zgodnie z tym poglądem BofA utrzymuje shorta na EUR/USD, rekomendując otwarcie podobnej pozycji swoim klientom. Wejście 1.3594, cel 1.3212, stop 1.3705.

Jednocześnie bank zauważa, że dolar nowozelandzki wszedł w średnio- jeżeli nie długoterminowy trend na parze z dolarem amerykańskim. Obecne osłabienie może rozszerzyć się do wsparcia 2,5-letniego kanału (obecnie dolna banda znajduje się na 0.7879).

Biorąc pod uwagę możliwość tak głębokiego osunięcia korekcyjnego, bank pozostaje długoterminowym bykiem na AUD/NZD. Nie zaleca jednak kupowanie wybić, ale szukania sygnałów odwrócenia w okolicy newralgicznych punktów wykresu.

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here