Naga Markets



Bank of America Merill Lynch twierdzi, że Europejski Bank Centralny przed zbliżającym się wielkimi krokami marcowym spotkaniem Rady rozważa trzy następujące scenariusze:

1.Inflacja dalej niska jednak w dłuższym okresie czasu brak zagrożenia spadkiem poniżej 1% – w takim przypadku EBC nie podejmie żadnych kroków

2.Inflacja poniżej progu 1% w dłuższym okresie czasu – EBC najprawdopodobniej zdecyduje się na niewielkie łagodzenie

3.EBC godzi się na duże prawdopodobieństwo wystąpienia deflacji i wciąga się mocno w QE.

„Ogólnie rzecz biorąc uważamy, że Europejski Bank Centralny jest mocno niezdecydowany co do następnego kroku, który powinien podjąć. Biorąc pod uwagę nasze prognozy inflacyjne oraz porównując je z oczekiwaniami EBC znajdujemy się najprawdopodobniej w drugim scenariuszu. Uważamy jednocześnie, że bank centralny będzie starał się budować powszechne przekonanie o skromnym lecz widocznym ożywieniu gospodarczym, wzmacniając swoje instrukcje wyprzedzające” – twierdzi BofA.

Bank jest przekonany, że EBC na razie nie pozwoli sobie na żadne odważniejsze decyzje. Jedyne czego możemy się spodziewać do niewielkie luzowanie, które będzie miało wesprzeć konstruktywne prognozy inflacyjne EBC – pozwalając jednocześnie na rozwój Forward Guidance.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here