Naga MarketsPrzez ostatnie 10 miesięcy kurs CHFJPY był uwięziony w dobrze zdefiniowanym przedziale tj. między szczytem z grudnia 2013 a dołkiem z lutego 2014. Od tego momentu każde kolejne dołki (szczyty) były coraz wyższe (niższe) przez co utworzyła się formacja trójkąta, która z teorii jest formacją zapowiadającą kontynuację panującego trendu. Obecnie kurs znajduje się blisko tegorocznych minimów i według BofA Merrill w najbliższym czasie powinniśmy w związku z tym spodziewać się powrotu do długoterminowego trendu wzrostowego.

Jedyne na co teraz powinni czekać traderzy według BofA jest intraday’owy sygnał wzrostowy jakim zapewne byłoby by przebicie wyraźną byczą świecą bardzo stromej linii oporu trendu spadkowego z ostatniego miesiąca. Taki scenariusz powinien dać impuls do wzrostów w okolice 121,20/122,18 (strefa kilku oporów) a nawet 124,47 – minimalny zakres wzrostów po wybiciu z formacji trójkąta – prognozuje BofA.

Przebicie poziomu wsparcia 111.88 będzie negacją powyższego wzrostowego scenariusza przez co korekta w długoterminowym trendzie wzrostowym może się okazać dużo bardziej głębsza.

chfjpy_20141015

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here