Naga MarketsCo przyniosą wyniki

Czerwcowe oświadczenie polityki pieniężnej FOMC zwracało uwagę na delikatnie lepsze prognozy gospodarcze po rozczarowującym pierwszym kwartale, jednak rynki skupiły się przede wszystkim na gołębich spadkach kropek (dots). W związku z tym Bank of America Merrill Lynch w dzisiejszych FOMC minutes zaleca inwestorom zwrócenie uwagi przede wszystkim na dwa poniżej opisywane czynniki.


#1 – debata odnośnie podwyżek stóp procentowych w tym roku – przed nami jedna, czy dwie podwyżki?

W świetle zaproponowanego przez Rezerwę Federalną podejścia do polityki pieniężnej w pełni uzależnionego od danych makroekonomicznych, w protokołach śledzić będziemy dyskusje oraz projekcje dotyczące potencjalnej wrześniowej, pierwszej podwyżki. Inwestorzy nie powinni spodziewać się jednak nadmiernej ilości szczegółów – FOMC woli zachować ostrożność i nie chce przed czasem podawać informacji, które jasno mogłyby sugerować, w którym momencie miejsce będzie miał start normalizacji polityki pieniężnej.

#2 – w jaki sposób FOMC zakomunikuje zmiany swojej polityki pieniężnej?

Wcześniejsze protokoły Federalnego Komitetu Otwartego Rynku pokazały, że FED skupia się przede wszystkim na komunikowaniu ewolucji danych w stosunku do oczekiwań Rezerwy Federalnej niż na samym przekazywaniu informacji odnośnie potencjalnej daty rozpoczęcia podwyżek stóp procentowych.

O wiele więcej informacji w tym zakresie mogą zapewnić wypowiedzi oficjeli FEDu – niezwykle istotne może okazać się wystąpienie Janet Yellen zaplanowane na krótko (15-16 lipca) przed przeszłomiesięcznym posiedzeniem FOMC (28-29 lipca).

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here