Naga Marketsmerrill-lynch-logo

Bank of America Merrill Lynch w dzisiejszej rekomendacji walutowej przekonuje nas do długich pozycji na USD/JPY, ponieważ zdaniem analityków banku kierunek może być tylko jeden – góra. Specjaliści z BofA przygotowali 3 powody, dla których warto kupić USD/JPY.


Wierzymy, że USD może jeszcze pokazać swoją siłę w tym roku, głównie za sprawą solidnych danych z amerykańskiej gospodarki – stwierdza w początkowym akapicie swojej rekomendacji bank. Jakie są przesłanki które usprawiedliwiają aktualny pogląd BofA? Rekomendacja wymienia ich trzy:

  1. Przede wszystkim, punktem skupiającym uwagę inwestorów będą wrześniowe wybory w Japonii oraz faworyzowana Partia Liberalno Demokratyczna. Po tej dacie, administracja może stać się bardziej agresywna w działaniach wspomagających gospodarkę.
  2. Potencjalna wielkość wyceny ryzyka dodatkowego programu luzowania ilościowego po słabym 2015 roku.
  3. Oficjalne rozpoczęcie procesu unifikacji publicznych emerytur.

W świetle coraz lepszych danych z Ameryki oraz bliskiej, przewidywanej podwyżki stóp procentowych w Stanach, przewidywana przez BofA rewizja wcześniejszych poglądów BoJ na wskaźniki wzrostu gospodarczego oraz wzrostu cen w Japonii oraz asymetryczne stanowisko kierownictwa BoJ w sprawie japońskiej polityki monetarnej usprawiedliwia pogląd banku na przyszły kierunek zmian na USD/JPY.

Prognozowany wzrost ma osiągnąć poziom 125-130.00 w pierwszej połowie 2016 roku, choć jak przyznaje BofA Merrill Lynch, prawdopodobieństwo przekroczenia 125.00 jeszcze w tym roku – jest wysokie.

Prawdopodobieństwo powrotu USD/JPY powyżej 125.00 jeszcze w tym roku, jest zdaniem analityków BofA wysokie.
Prawdopodobieństwo powrotu USD/JPY powyżej 125.00 jeszcze w tym roku, jest zdaniem analityków BofA wysokie.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here