Naga MarketsDruga pod względem wielkości giełda w Niemczech, Boerse Stuttgart Group zamierza uruchomić platformę do handlu kryptowalutami. Jej start przewidziano na pierwszą połowę 2019 roku.

Ze środowego komunikatu niemieckiej giełdy wynika, że ta nawiązała współpracę z lokalnym fintechem o nazwie solarisBank, w celu stworzenia infrastruktury do handlu aktywami cyfrowymi. SolarisBank posiada w Niemczech licencję bankową, a zatem będzie jednocześnie bankowym partnerem Boerse dla tego przedsięwzięcia.„Dzięki połączeniu technologii oraz doświadczenia bankowego, solarisBank jest świetnym partnerem oferującym scentralizowane usługi oraz jakość niezbędną w świecie kryptowalut.” – powiedział Alexander Hoptner, dyrektor generalny Boerse Stuttgart.

Na początek Bitcoin (BTC) oraz Ethereum (ETH)

Początkowo platforma umożliwi handel na Bitcoinem (BTC) oraz Ethereum (ETH), a wsparcie dla innych tokenów pojawi się wraz z uruchomieniem platformy do pierwotnych emisji monet (ICO) – znajdującej się obecnie w fazie rozwoju.

Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni będą mogli handlować na platformie krypto Boerse Stuttgart, która będzie oferować funkcje podobne do tych, które teraz dostępne są w przypadku handlu akcjami. Obejmuje to otwarte księgi zamówień i realizację zamówień zgodnie z odpowiednimi przepisami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Boerse Stuttgart wprowadzi również MTF

Boerse Stuttgart stara się również o zgodę organu regulacyjnego na oferowanie wielostronnego systemu obrotu (ang. Multilateral Trading FacilityMTF) na rynku handlu kryptowalutami. MTF to rodzaj systemu transakcyjnego, który umożliwia kojarzenie ofert wystawianych przez kupujących i sprzedających instrumenty finansowe z wykorzystaniem systemów elektronicznych.

Giełda po raz pierwszy ujawniła plany uruchomienia platformy do handlu kryptowalutami oraz ICO w sierpniu tego roku. Wtedy też mowa była o aplikacji tradingowej Bison oraz usługach powierniczych dla kryptowalut.

Aplikacja do handlu zostanie uruchomiona przez spółkę zależną Boerse Stuttgart, Sowa Labs i w momencie premiery będzie oferować darmowe transakcje.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here