Naga MarketsboeingIndonezja planuje udostępnić raport w sprawie ubiegłorocznej katastrofy Boeinga 737 MAX wpierw rodzinom ofiar, a dopiero później publicznie. Jednocześnie w USA media donoszą, że firma o problemach systemu MCAS który „włącza się jak szalony” i jest „rażącym” błędem wiedziała już w 2016 roku po testach w symulatorze. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Kilka drobnych elementów złożyło się na katastrofalny skutek

FAA przyznało certyfikat bezpieczeństwa Boeingowi 737 MAX w marcu 2017. Kongresowa Komisja Transportu dotarła też do informacji że prawie 40% z 523 pracowników Boeinga zajmujących się certyfikacją maszyn 737 MAX była pod presją (w formie zastraszania lub przymusu) przełożonych. Była również presja czasu by nowe maszyny jak najszybciej wprowadzić do służby – oznajmił Bogusz Kasowski.

Kurs akcji Boeinga spada ponad 8 procent

Reakcja na kursie akcje wydaje się być oczywista. Sesja rozpoczęła się na 379 USD, a zakończyła się na 344 USD, co daje aż 8-śmio procentowy spadek. Temat rażącego błędu stanowi poważny problem dla firmy, a akcje mogą spaść nawet w rejon 300-310 USD.

akcje boeing
Boeing, akcje na interwale dziennym, źródło: stooq.pl

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here