Naga MarketsBoeing w górę o 12,2% w poniedziałek, aż o 142% od dołku w marcu.Notowania Boeinga wzrosły aż o 12,2% podczas wczorajszej sesji po tym, jak analitycy wydali rekomendacje kupna akcji globalnego koncernu lotniczego. Swoją decyzję uzasadnili wliczone w ceny akcji negatywnych konsekwencji restrykcji pandemii i obostrzeń transportowych w branży transportowej.

  • Akcje Boeinga są nadal o 33% niżej niż przed spadkami w lutym 2020 r.
  • Niemniej, od dołku z 20 marca notowania lotniczego giganta wzrosły o 142%.
  • W rezultacie wzrostu Boeinga zyskały także notowania innych spółek z branży lotniczej.

Boeing w poniedziałek poleciał w górę

Akcje Boeinga wybiły się o 12,2% w poniedziałkowych notowaniach wiodąc wzrosty indeksu Dow Jones Industrial Average o 1,70% w górę. Jednym z zasadniczych powodów wzrostów akcji amerykańskiego koncernu lotniczego była zmiana rekomendacji przez analityków Seaport Global na “kupuj”.

Analitycy Seaport Global uznali także, że cena docelowa dla Boeinga wynosi 277 dol. Oznacza to potencjał na kolejne 20% wzrostu.

Zobacz również: Tesla na rekordowych szczytach! Akcje o 7,25% w górę w poniedziałek i 365% w rok

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

– Ryzyko istnieje, jednak jeśli nie będzie kolejnej fali COVID-19, sądzimy, że najgorsze jest już wliczone w cenę. – stwierdził jeden z analityków Seaport Global.

Okazuje się, że odpowiedni wejście w akcje Boeinga mogły być dobrą okazja inwestycyjną. Od dołka z 20 marca wywołanego pandemią, akcje giganta lotniczego wzrosły już o ponad 142%.

Boeing w górę o 12,2% w poniedziałek, aż o 142% od dołku w marcu.
Notowania Boeing na NYSE. Źródło: tradingview.com

Należy jednak zaznaczyć, że komercyjny sektor lotniczy stanowi jedynie 60% przychodów Boeinga. Pozostały utarg pochodzi w 25% z branży zbrojeniowej, a 15% stanowią usługi serwisowania maszyn wojskowych i cywilnych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here