Naga MarketsmainSzefowie Boeinga podpisali umowę z Chińczykami na sprzedaż 300 samolotów pasażerskich. Aby tego dokonać, będzie konieczna budowa nowej fabryki w Chinach. To pierwszy efekt trwającej od wczoraj wizyty Xi Jinpinga w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie i chińskie firmy mają nawiązać trwałe stosunki handlowe.


Wartość kontraktu nie jest znana, całkowity koszt na pewno będzie liczony w dziesiątkach miliardów dolarów. To największe zamówienie Chińczyków w historii. Poza tym chińska firma finansowa ICBC zamówiła dziś osobno 30 Boeingów 737-800, za łączną kwotę 2,88 mld USD.

Zamówione 300 samolotów ma trafić w ręce China Aviation Supplies Holding Company i China Development Bank Leasing, czyli prawdopodobnie tylko część z nich zostanie wykorzystana do celów komercyjnych, reszta będzie wykorzystywana przez bank. Dzięki temu kontraktowi, Boeing – toczący obecnie zaciętą walkę z europejskim Airbusem – zbuduje swoją pierwszą fabrykę poza terenem USA.

Rozpocznij inwestowanie na spadki i wzrosty akcji dzięki ofercie brokera FxGrow

Boeing zwiększył swoje szacunki co do zapotrzebowania chińskich linii lotniczych na samoloty o 5%. Zdaniem przedstawicieli firmy Kraj Środka w ciągu następnych 20 lat będzie potrzebował kolejne 6 330 maszyn. Do 2034 roku liczba pasażerów poruszających się wewnątrz kraju, a także przylatujących i wylatujących, ma się podwoić i osiągnąć 1,3 mld osób w ciągu roku. Wyprzedzi wtedy USA, które rocznie ma obsługiwać wtedy 1,2 mld pasażerów.

boeing
Boeing dotychczas w tym roku zyskał 4,86%


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here