Naga MarketsBoeing współpracuje z firmą specjalizującą się w sztucznej inteligencji (AI), która ma dla niego opracować systemy przelotów dla bezzałogowych pojazdów i inne produkty w których wykorzystany zostanie Blockchain.


Firma SparkCognition, w którą Boeing zainwestował w zeszłym miesiącu 32 miliony dolarów, będzie współpracować z gigantem lotnictwa tworząc platformę, która będzie śledzić bezzałogowe pojazdy powietrzne i przydzielać korytarze lotnicze.

W ramach partnerstwa powstanie też interfejs do logistyki – obsługi i dostarczania paczek, inspekcji przemysłowych i innych zastosowań komercyjnych.

Nowy rynek

Dyrektor generalny SparkCognition, Amir Husain, powiedział, że przemysł lotniczy pójdzie w kierunku stworzenia gigantycznego nowego rynku o wartości ponad 3 bilionów dolarów.

To jednak nie wszystko. W poniedziałek firma Accenture ogłosiła, że ​​wkrótce ma zadebiutować platforma oparta na technologii Blockchain, która ma specjalizować się w kwestii dostaw części samolotów.

– Przemysł lotniczy i obronny ma jeden z najbardziej rozległych i złożonych łańcuchów dostaw na świecie – uważa John Schmidt, globalny dyrektor zarządzający Accenture’s Aerospace and Defence – Technologia Blockchain oferuje nowy, elegancki i bezpieczny sposób dla branży na śledzenie niezliczonych części, jednocześnie zapobiegając podrabianiu i poprawiając możliwości konserwacji.

Podczas gdy niektóre sektory globalnej gospodarki wyrażają wątpliwości co do faktycznej potencjalnej efektywności Blockchaina dla biznesu, Accenture pozostaje w tej kwestii otwarta. Firma opublikowała w czerwcu raport, w którym stwierdza, że ​​86 procent firm z branży lotniczej i obronnej zastosuje tę technologię w ciągu trzech lat.

“Jesteśmy w momencie, w którym postęp technologiczny i trendy społeczne zbliżają się do śmiałych rozwiązań i innego sposobu podróżowania” – podsumowuje CTO Boeinga, Greg Hyslop.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here