Naga MarketsWydarzeniem mijającego tygodnia na rynkach było przebicie psychologicznej bariery 20 tys. pkt przez indeks Dow Jones. Skupia on 30 największych amerykańskich spółek, więc podkreśla to, optymizm panujący w najpotężniejszej gospodarce na świecie oraz zaznacza siłę rynku byka. Złamanie tego psychologicznego poziomu zostało przypieczętowane przez rajd na akcjach Boeinga, czyli jednego z najważniejszych przedsiębiorstw z branży lotniczej.


Notowania Boeinga od końcówki III kwartału 2016 roku poruszają się w obrębie dosyć stromego kanału wzrostowego – odbicie nastąpiło po wybronieniu strefy popytowej wypadającej przy poziomie 126 USD. Także wtedy doszło do zawiązania się złotego krzyża, co również sugerowało nadejście wzrostów – jeszcze w sierpniu ubiegłego roku 50-dniowa średnia (kolor czarny) wzniosła się ponad 200-dniową średnią kroczącą. W tym tygodniu doszło do przełamania ważnej strefy oporu zlokalizowanej przy poziomie 160 USD. To pozwoliło bykom na odbicie w stronę górnego ograniczenia kanału. Dlatego też godnie z sekwencją wzrostową w okolicy tego miejsca powinniśmy oczekiwać wytworzenia się nowego wyższego szczytu. Jeśli faktycznie tak się stanie, to kolejnym krokiem powinna być korekta i ustanowienie nowego wyższego dołka. Najprawdopodobniej wypadnie on w okolicy dolnego ograniczenia kanału lub też dojdzie do re-testu uprzednio wybitego poziomu 160 USD. Co prawda tak dynamiczny rajd i ustanowienie nowych historycznych maksimów wskazuje, że mówić o sporym wykupieniu rynku. Niemniej jednak na ten moment nie widać wyraźnych sygnałów sugerujących większe tąpnięcie, dlatego też mając na uwadze krótkoterminową perspektywę, scenariuszem bazowym są dalsze wzrosty.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

W minioną środę Boeing zaprezentował wyniki za IV kwartał. Spółka w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku zarobiła 2,59 dolara na jedną akcję, czyli o ponad 60% więcej niż w analogicznym okresie w 2015 roku. Jest to również lepszy wynik od prognoz analityków. Niemniej jednak perspektywy na kolejne miesiące są dosyć mieszane – Boeing ma poprawić się pod względem przepływów kapitałowych (jest to dobra informacja z perspektywy wysokości dywidendy i skali odkupu akcji przez samą spółkę). Z drugiej strony przychody mają być mniejsze, niż zakładano.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here