Naga MarketsW środowym wydaniu programu Today in USA, Bogusz Kasowski przygląda się między innymi sytuacji Boeinga. Akcje giganta lotniczego w maju rysowały nowe, tegoroczne minima, udało im się jednak odbić o około 7%. W najnowszym programie dokładniej omówiono sytuację fundamentalną oraz obecne problemy, z którymi boryka się spółka.

Boeing odbija o plotkach o ptaku, który doprowadził do katastrofy samolotu

We wtorek Wall Street Journal informował, jakoby przelatujący obok samolotu ptak miał wywołać – albo co najmniej przyczynić się – do fatalnego w skutkach wypadku Boeinga 737 MAX obsługującego Ethiopian Airlines. Według oficjalnych spekulacji kolizja ze zwierzęciem miała uszkodzić część systemów samolotu, które zareagowały następnie popchnięciem jego nosa w dół.

Poza zabiciem kilkuset osób, dwa ostatnie wypadki MAX 737 – i późniejsze światowe uziemienie kontrowersyjnych samolotów Boeinga – spowodowały załamanie kursu akcji giganta lotniczego w ciągu ostatniego kwartału.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu programu Bogusza Kasowskiego, Today in USA:

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here