Naga MarketsZgodnie z rynkowymi oczekiwaniami Bank Anglii zdecydował się utrzymać stopy procentowe na poziomie 0,5%. MPC była w tej kwestii jednomyślna, za takim stanem rzeczy głosowało bowiem 9 członków komitetu.

Utrzymano także skup obligacji rządowych na poziomie 435 mld funtów, a zatem w kwestiach podstawowych nie zmieniło się nic. Komunikat Banku Anglii wskazuje natomiast na to, że głównym wyzwaniem dla gospodarki wciąż pozostaje Brexit, a wskaźniki za ostatni okres są słabsze niż oczekiwano.

BoE oczekuje także, iż bezrobocie w prognozowanym, trzyletnim okresie utrzyma się na niskim poziom, a presja inflacyjna będzie stopniowo wzrastać z uwagi na zaabsorbowanie wolnych mocy produkcyjnych i poprawę wzrostu płac.

Globalny wzrost gospodarczy pozostał silny, natomiast niektóre wskaźniki aktywności w kraju sugerują, że wzrost PKB może być nieco mniejszy niż w trzecim kwartale.

Mimo, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby uzyskać kompleksowy obraz znaczenia listopadowego wzrostu stopy bankowej na gospodarkę, to wpływ na stopy procentowe, z którym muszą zmierzyć się gospodarstwa domowe i firmy, był zgodny z wcześniejszymi doświadczeniami.

Inflacja CPI w listopadzie wyniosła 3,1%, natomiast Bank Anglii sądzie, że zbliża się do szczytu i w średnim terminie spadnie w kierunku oczekiwanych 2%.

Kabel traci w stosunku do dolara

Notowania GBPUSD po decyzji i oświadczeniu Banku Anglii traciły w ciągu pierwszych 30 minut ponad 31-pipsów. W szerszym zakresie kurs koryguje natomiast wzrost, który swój początek miał w ostatnim tygodniu listopada.

Wspomniana wyżej korekta przybrała formę 200-pipsowego kanału. Obecnie cena znajduje się bliżej jego górnego ograniczenia, po przełamaniu którego może pojawić się okazja do kontynuacji wzrostów.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM, który zapewnia spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here