Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. W ciągu dnia poznaliśmy bowiem cały szereg istotnych raportów makroekonomicznych obrazujących stan największych światowych gospodarek.Najważniejszym z wydarzeń czwartkowej sesji było bez wątpienia posiedzenie Banku Anglii (BoE), którego Rada Polityki Pieniężnej (MPC) zdecydowała jednogłośnie w czerwcu o trzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Decydenci utrzymali także progam skupu aktywów poziomie 895 mld funtów.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że stopy procentowe nie zmieniły się od marca zeszłego roku, kiedy doszło do ich obniżenia, aby wspomóc gospodarkę po szoku jaki na rynkach finansowych wywołała pandemia Covid-19.

Zestawienie wszystkich istotnych publikacji czwartkowej sesji przedstawia poniższa tabela:

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś nieznacznie jedynie w stosunku do dolara australijskiego, jena japońskiego i dolara nowozelandzkiego. W stosunku do euro, franka szwajcarskiego, dolara kanadyjskiego i funta szterlinga dostrzec można dziś było jego aprecjację, przy czym to ten ostatni tracił w trakcie czwartkowego handlu najbardziej.

Kurs funta wraca do spadków

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek trwających od poniedziałku wzrostów doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 1,40 USD i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego.

To właśnie tam już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Dziś po posiedzeniu Banku Anglii szterling uległ dalszej deprecjacji i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby osunąć się nawet do 1,3680 USD.

GBPUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw opinie | pgnig forum | kurs bitcoin prognozy | prognoza dolara | pzu kurs | notowania cdr | kurs dolars | notowanie euro |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKGHM Zanam ma najlepszą ofertę na maszyny górnicze dla rosyjskiego kombinatu
Następny artykułScope Fluidics rozpoczął walidację systemu BacterOMIC w 3. zewn. laboratorium
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here