Naga MarketsBoE podniesie w czwartek stopy procentowe o 15 pb - sugeruje INGJuż w ten czwartek odbędzie się posiedzenie Banku Anglii (BoE), podczas którego zapadnie decyzja odnośnie kierunku polityki monetarnej. Analitycy ING spodziewają się podwyżki stóp procentowych o 15 pb. Uważają jednak, że rynki przeceniają skalę przyszłego zacieśniania polityki. Jakie w związku z tym są perspektywy dla kursu funta?

Posiedzenie Banku Anglii – scenariusz bazowy ING

ING wskazuje, że rynki w pełni spodziewają się podwyżki stóp o 15 pb na listopadowym posiedzeniu i raczej nie będą rozczarowane. Perspektywę tę potwierdza ostatnia wypowiedź gubernatora BoE Andrew Baileya, który chce działać i nie widzi sensu w czekaniu.Bazowy scenariusz ING zakłada, że program luzowania ilościowego (QE) pozostanie niezmieniony. Ekonomiści oczekują niższych perspektyw wzrostu gospodarczego w IV kw., ale zbliżonej ścieżki PKB w 2022 r.

Ponadto, inflacja znacznie powyżej celu, ale nieco niżej w 2024 roku. Wzrost płac będzie postrzegany przez BoE jako silny, uważa ING.

— Nie ma teraz wątpliwości, że rynki przeceniają skalę zacieśnienia w przyszłym roku. Inwestorzy szacują, że stopy będą musiały wzrosnąć do 1,25% lub więcej, a zatem wyżej niż w jakimkolwiek momencie od kryzysu finansowego, jak i powyżej tego, co wyceniono dla Rezerwy Federalnej USA, której wyzwanie inflacyjne jest prawdopodobnie bardziej dotkliwe. Spodziewamy się najwyżej jednej, a może dwóch podwyżek stóp w przyszłym roku –  sugeruje ING.

Kurs funta w relacji do euro po posiedzeniu BoE

Analitycy ING uważają, że zakładana podwyżka stóp procentowych przez BoE jest już w pełni wyceniana. Znaczenie może mieć natomiast rozkład głosów w MPC oraz prognoza CPI.

Jeśli BoE rozczaruje nieco rynki, a wycena stóp proc. BoE na koniec 2022 roku będzie niżej niż 1,25%, notowania EUR/GBP mogą skierować się do poziomu 0,85.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

EURGBP_2021-11-02_12-06-58

Jednakże, ewentualne wzrosty EUR/GBP powinny być postrzegane jako krótkotrwałe z uwagi na podwyżkę stóp przez BoE na długo przed EBC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here