TMS


Zaplanowany na jutro odczyt manufacturing PMI będzie w opinii analityków RBS kolejnym testem przed majowym posiedzeniem Banku Anglii. Zdaniem banku, BoE w odpowiedzi na zauważalne spowolnienie gospodarcze powstrzyma się od zmiany poziomu stóp procentowych przynajmniej do drugiej połowy tego roku. 


Wzrost brytyjskiego PKB w pierwszym kwartale tego roku na poziomie 0,1% jest nie tylko najniższym odczytem od pięciu lat, ale również znacząco gorszą wiadomością od spodziewanej (+0,3%) – przypominają analitycy RBS. Mimo to bank, w swoim komentarzu makroekonomicznym przekonuje, że sprawy nie są tak złe jak to się wydaje.

Wyniki cząstkowe ostatniego raportu PKB pokazują, że wszystkie najważniejsze sektory gospodarki Wielkiej Brytanii pozostają względnie silne i notują zakładany wzrost. Spadek dochodów gospodarstw domowych wywiera jednak wpływ na wszystkie branże skierowane na konsumenta. Również spadek aktywności sektora budowlanego wystarczył, by inwestorzy poczuli się niepewnie z długimi pozycjami w brytyjskim funcie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pomimo, że w naszej ocenie brytyjski raport PKB nie okazał się tak zły jak próbują nas do tego przekonać ‘specjaliści’ to nadal zauważalnie zmniejszył on szanse na podwyżkę stóp procentowych BoE w maju. Obecnie rynkowe prawdopodobieństwo takiego ruchu wynosi nie więcej niż 25% – czytamy w publikacji RBS. GBPUSD dzięki TradingView

Bank zapewnia, że będzie uważnie monitorował nadchodzące odczyty poziomu brytyjskich wynagrodzeń oraz aktywności ekonomicznej. Analitycy są jednak przekonani, że jeśli podwyżka BoE będzie mieć miejsce w tym roku, to wydarzy się raczej w jego drugiej połowie.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here