Naga MarketsMimo, że do końca okresu przejściowego coraz mniej czasu, to negocjacje Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej odnośnie ich przyszłych stosunków handlowych przebiegają niezwykle mozolnie. Można by nawet rzec, że stanęły one w martwym punkcie, gdyż zarówno jedna jak i druga strona nie chce pójść na kompromis.

  • UE i UK nie potrafią dojść do porozumienia
  • BoE ostrzega banki przez bezumownym Brexitem
  • Kurs funta spadł o 32 grosze

Negocjacje UK i UE stanęły w martwym punkcie

Te artykuły również Cię zainteresują
Brytyjscy negocjatorzy są na tyle uparci, że nawet pandemia koronawirusa i wywołany przez lockdown kryzys gospodarczy nie były w stanie skłonić ich do wydłużenia okresu przejściowego. Część obserwatorów zwraca uwagę, że być może kalkulują oni koszty opuszczenia wspólnoty bez porozumienia i chcą przykryć je znacznie większymi szkodami wywołanymi przez wirusa.

BoE wątpi w osiągnięcie porozumienia

Serwis informacyjny Sky News powołując się na swoje źródła poinformował, że Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey miał rzekomo ostrzec banki, by te zintensyfikowały swoje przygotowania na ewentualność opuszczenia UE przez Zjednoczone Królestwo bez porozumienia.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że mimo, iż oficjalnie Wielka Brytania opuściła UE już w styczniu br., to do 31 grudnia br. obowiązuje tzw. okres przejściowy, w którym to obie strony zobowiązały się wynegocjować przyszłe warunki współpracy. Mimo, że za nimi już kilka miesięcy negocjacji, to w dalszym ciągu przyszłość współpracy między UE i UK stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

Jeżeli do końca roku nie uda się osiągnąć porozumienia, brytyjskie banki, ubezpieczyciele i zarządzający aktywami ograniczą się do tego rodzaju dostępu, jaki UE daje Stanom Zjednoczonym, Japonii i Singapurowi.

Brytyjski minister usług finansowych John Glen powiedział w środę, że branża usług finansowych w kraju jest na światowym poziomie i jest gotowa na jakikolwiek wynik negocjacji.

– Nadal uważam, że jako sektor jesteśmy na dobrej pozycji, niezależnie od konkretnych wyników negocjacji, które nas czekają w drugiej połowie tego roku – powiedział.

invest

Kurs funta spadł o niemal 32 gr.

Kurs funta osłabiał się w relacji do polskiego złotego niemal nieprzerwanie od miesiąca. Wskutek trwającej od początku maja br. deprecjacji funt potaniał o niemal 32 grosze osuwając się tym samym do najniższego poziomu od drugiej połowy marca br.

Warto zwrócić uwagę, że spadki te zatrzymały się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,91 zł, gdzie już w miniony czwartek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 61,8% korekty Fibonacciego, tj. 5,1250 zł.

Zapisz się na webinar: Wprowadzenie do inwestowania

Autor poleca również: 

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWalory Mercator Medical rosną po serii pozytywnych komunikatów
Następny artykułEuro coraz tańsze. Bezrobocie spada we Włoszech
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here