Naga MarketsAndrew Bailey, szef BoE

Wiele mówi się ostatnio na temat Brexitu i ewentualnej obniżki stóp procentowych przez Bank Anglii. Jak informowaliśmy już wczoraj, zdaniem Goldman Sachs Wielka Brytania i Unia Europejska są coraz bliżej zawarcia umowy handlowej, co znacznie zmniejsza ryzyko wprowadzenia przez Bank Anglii (BoE) ujemnych stóp procentowych. Podobnego zdania są także analitycy Morgan Stanley, którzy uważają, że wprowadzenie przez BoE ujemnych stóp procentowych wydaje się mało prawdopodobne.

  • Analitycy i Ekonomiści uważają, że BoE nie wprowadzi ujemnych stóp procentowych
  • Kurs funta słabszy od dolara amerykańskiego

Stopy proc. BoE nie spadną poniżej zera

Bank inwestycyjny Morgan Stanley uważa, że istnieje “duża bariera” dla możliwego wprowadzenia przez Bank Anglii ujemnych stóp procentowych. W związku z powyższym, instytucja uważa, że ujemne stopy procentowe są mało prawdopodobne, nawet jeśli Wielka Brytania nie osiągnie porozumienia z Unią Europejską.

W nocie skierowanej do swoich klientów bank wskazał, iż jest małe prawdopodobieństwo, że BOE będzie stosować ujemne stopy procentowe, oraz że w przypadku braku umowy handlowej z UE może on zostać zmuszony do obniżenia stóp finansowania (TFS) do zera, ale nie głównej stopy (stopy bankowej).

– Obecnie uważamy, że bezpośrednie obniżki stopy bankowej poniżej zera w wyniku Brexitu w stylu WTO wyglądają mniej wiarygodnie. Zamiast tego dostosowanie TFS i zapewnienie finansowania terminowego po ujemnych stawkach przy pozostawieniu stopy banku na poziomie 0% wydaje się bardziej prawdopodobną opcją – wskazał Morgan Stanley.

Kurs funta dotarł do technicznego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta wzrósł w ostatnim czasie o ponad 3,3 centa z 1,2670 USD do 1,30 USD. To właśnie w okolicy tego oporu dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji kursu funta.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here