Naga MarketsBoE nie będzie aż tak jastrzębi jak się oczekuje, co osłabi notowania funta - uważają eksperci z INGOstatnie kilka tygodni to okres silnego umocnienia brytyjskiej waluty. Co ciekawe, działo się to mimo licznych przeszkód jak choćby kryzys paliwowy, plany podwyżki podatków czy powrót problemów z pandemią. Jedynym powodem umocnienia funta były silne oczekiwania na mocny, jastrzębi krok ze strony Banku Anglii i to już na najbliższym posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Im bliżej jednak posiedzenia, tym pojawia się coraz większa nerwowość, widoczna choćby na wykresie GBP/USD, gdzie kształtuje się kolejny niżej położony wierzchołek, podtrzymujący szerszą tendencję spadkową. Zdaniem analityków ING, wszystko wskazuje na obawy, że oczekiwania wobec BoE były zbyt wysokie.Ich zdaniem, Bank Anglii wykorzysta pretekst jaki daje powrót problemów pandemicznych i rozrysuje ścieżkę podwyżki stóp procentowych, jednak droga ta będzie wolniejsza niż oczekuję tego rynki. W krótkim okresie ma to doprowadzić do przeceny funta i przede wszystkim silniejszych spadków na GBP/USD, gdyż dolara dzień później czeka posiedzenie FED.

Jeżeli scenariusz ekspertów z ING się sprawdzi, kurs GBP/USD może zareagował nagłym i gwałtownym osłabieniem. Kurs GBP/USD może zaskakująco szybko osiągnąć poziom 1,32 i to w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Dolar powinien cały czas pozostawać dość mocny i realizacja scenariusza zależy głównie od polityki BoE – uważają analitycy ING.

gbpusd

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here