Naga Markets

BOA S.A. (w trakcie zmiany nazwy na Eurohit S.A.), Spółka notowana na rynku NewConnect od 2010 r., podpisała z Sheepyard Sp. z o.o. list intencyjny w sprawie połączenia obu podmiotów. Sheepyard działa w branży gier mobilnych i zajmuje się produkcją oraz wydawaniem gier typu Free-to-play.

BOA S.A. podpisała z Sheepyard list intencyjny w sprawie połączenia

BOA S.A. oraz Sheepyard Sp. z o.o. podpisały list intencyjny, zgodnie z którym postanowiły podjąć negocjacje w sprawie połączenia obu spółek. Planowane połączenie ma nastąpić poprzez przejęcie, tj. przez przeniesienie całego majątku Sheepyard Sp. z o.o. jako spółki przejmowanej na Emitenta jako spółki przejmującej w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Sheepyard Sp. z o.o. akcji Emitenta. Głównym celem połączenia jest wykorzystanie wzajemnie uzupełniających się kompetencji obu spółek, posiadanego doświadczenia oraz efektów synergii, co ma pozwolić na stworzenie silnego podmiotu działającego w branży gier mobilnych, który posiada status spółki publicznej. Zarząd BOA S.A. uważa, że fuzja obu podmiotów przyniesie wspólne korzyści i przyczyni się do wzrostu ich wartości.



„Podpisanie listu intencyjnego z Sheepyard Sp. z o.o. kończy etap wstępnych negocjacji oraz inicjuje fazę due diligence. Segment gier mobilnych, w którym działa ten podmiot, prowadząc działalność produkcyjną oraz wydawniczą, należy do najszybciej rosnących w branży gier komputerowych, dlatego uważamy, że potencjalne połączenie przyniesie obu spółkom wiele korzyści. Mamy duże doświadczenie w zakresie transakcji typu M&A, szczególnie w branży gier komputerowych, więc liczymy na pozytywną finalizację procesu połączenia.” – wyjaśnia Łukasz Górski, Prezes Zarządu Spółki BOA S.A.

Spółki zdecydowały zgodnie, że ustalą warunki współpracy, które zostaną spisane w Term Sheet (porozumienie w sprawie podstawowych warunków współpracy) do dnia 31 maja 2020 roku. O kolejnych etapach procesu Emitent będzie informował w raportach bieżących.

Sheepyard to producent oraz wydawca gier mobilnych, który powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Spółka zbudowała ponad dwudziestoosobowy, międzynarodowy zespół produkcyjno-wydawniczy, stworzony z byłych pracowników takich firm jak Boombit, Vivid Games, Playsoft, Lockwood Publishing, Appodeal czy Playrix. W portfolio Sheepyard znajduje się 6 zaplanowanych tytułów na 2020 r. w takich gatunkach jak Idle Tycoon oraz Arcade czy Casual. Poza wydawaniem nowych gier, spółka wyszukuje gry już wydane, które przejmuje w celu zwiększenia ich potencjału. Przykładem takiej gry jest „Stormbound” – uznana przez graczy gra strategiczna, która została pobrana ponad 3 mln razy. Sheepyard na bieżąco analizuje potencjał swoich tytułów na platformy takie jak PC, Xbox, Playstation czy Web HTML5 nie ograniczając się tylko do Apple Appstore oraz Google Play.

„Rozpoczęcie procesu negocjacji ze spółką BOA S.A. jest ważnym procesem w rozwoju naszej firmy. Wierzymy, że negocjacje odnośnie połączenia spółek przebiegną w przyjaznej atmosferze i zakończą się pozytywnym finałem.” – dodaje Paweł Owczyński, Prezes Zarządu Spółki Sheepyard Sp. z o.o.



Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułAlphabet (Google) zaprezentował mieszane wyniki. Akcje spółki jednak rosną o 8%
Następny artykułStrefa Blockchain Online – Zastosowania w biznesie. Już dziś o 18:00
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here