Naga Marketsnowa zelandia drogowskazWedług analityków z banku BNZ Research para NZD/USD w perspektywie krótkoterminowej może wykonać falę spadkową w związku z panującą awersją do ryzyka i niższymi cenami towarów w Nowej Zelandii. W ich ocenie para NZD/USD może osiągnąć poziom 0.65 w I kw. 2019 roku.


– Na uwagę zasługuje rajd NZD od początku tego miesiąca na tle silnego USD. Śledzony przez nas indeks USD jest obecnie o jeden 1% niżej od 18-miesięcznych maksimów. Słabość na światowych rynkach akcji oraz dalszy spadek cen ropy powinny wesprzeć USD – jego ujemna korelacja z apetytem na ryzyko i cenami ropy pozostają nienaruszone- napisali analitycy BNZ.

– Kanał spadkowy dla NZD/USD od kwietnia do października wydaje się być przebity na trwałe, choć nie wykluczamy powrotu do jego górnego ograniczenia w przypadku silnego dolara amerykańskiego.  Nasz szacunek do krótkoterminowej wyceny według wartości godziwej spadł do poziomu 0.6650, co wynika z niższego apetytu na ryzyko i niższych cen surowców w Nowej Zelandii. W związku z tym uważamy, że dolar nowozelandzki jest silnie wykupiony. Pomimo zawieszenia broni w wojnie handlowej, która mogłaby zaszkodzić NZD, radzimy uważać ze scenariuszami wzrostowymi – dodano.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

BNZ: NZD/USD silnie wykupiony. W tle wojna USA-Chiny

Zobacz również: NBF: Kurs dolara kanadyjskiego (CAD) zanotuje silne spadki w 2019

– Nasz scenariusz na koniec roku i w I kw. 2019 r. na poziomie 0.65 zakładał pogarszającą się relację na linii USA-Chiny. Choć sytuacja się chwilowo uspokoiła to nie znaczy, że Trump nie wznowi konfliktu w przyszłym roku. Zawieszenie broni może potrwać kilka miesięcy, co oznacza usunięcie kluczowego źródła ryzyka dla NZD w najbliższym czasie. Jednak cały czas skłaniamy się ku wynikom naszego modelu, który wskazuje na silny obszar wykupienia na obecnych poziomach NZD/USD – podsumowano w raporcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDAX: Najlepsi i najgorsi, czyli podsumowanie europejskiej sesji handlowej
Następny artykułBlok po 22 – 27 listopada 2018: GBP/CHF, USD/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here