Naga MarketsForex Broker ComparicUSD w porównaniu do innych walut podstawowych pozostaje w ruchu bocznym – rynki czekają bowiem na potwierdzenie pozytywniejszych informacji w związku z raportem na temat sytuacji na amerykańskim rynku pracy w zeszły piątek.

BNP Paribas zwraca uwagę, że świetna okazja do wyrwania dolara z marazmu nadarzy się już jutro. Właśnie wtedy publikowany jest kolejny raport – dotyczący sprzedaży detalicznej w lutym.

„Nasze oczekiwania mówiące raczej o stonowanych wynikach wskazują, że obecnie jest zbyt wcześnie, aby szukać wyraźnego wzrostu momentum na USD. W obliczu ciągle rosnącej dywersyfikacji płynności rezerw prawdopodobne staje się podważanie obecnej pozycji dolara amerykańskiego i zmiana jego kierunku w ostatnich tygodniach pierwszego kwartału 2014” – przewiduje BNPP.

Rzeczywiście, dolar amerykański może sprawiać wrażenie nieco wyciszonego w stosunku do walut towarowych oraz ruchów cenowych na rynkach metali mających miejsce w tym tygodniu.

„Nadal uważamy, że wskaźnik zysku do ryzyka przemawia za kupowaniem USD/JPY. Sami utrzymujemy długą pozycję od 102.50” – podsumowuje BNP Paribas.

Zobacz także: BNP Paribas: BoJ pozostaje bierny, ale warto kupować USD/JPY.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here