Naga MarketsZdaniem zespołu analitycznego BNP Paribas, Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) nie zdecyduje się podczas czwartkowego posiedzenia na ruch w zakresie stóp procentowych. Model sentymentu instytucji wskazuje na ciągłe utrzymywanie się niedźwiedziego nastawienia wobec dolara nowozelandzkiego.


RBNZ mniej zaniepokojony zawirowaniami walutowymi?

Środowy kalendarz makroekonomiczny należy raczej do lekkich, w związku z tym uwaga rynków skupi się na posiedzeniu RBNZ, którego podsumowanie będzie miało miejsce w pierwszych godzinach sesji azjatyckiej (po 22:30 naszego czasu). Rynek nadal oczekuje, że RBNZ wstrzyma się z jakąkolwiek decyzją odnośnie stóp do przełomu 2018/2019. Uwaga inwestorów skupi się na potencjalnych zmianach języka oświadczenia polityki pieniężnej w związku z ostatnią deprecjacją NZD.

W trakcie ostatniego posiedzenia RBNZ w znanym sobie stylu wyrażał zaniepokojenie zbyt wysokimi poziomami lokalnej waluty, które spowalniają wzrost inflacji. Nowozelandczyk traci jednak obecnie 6,2% rdr wobec koszyka głównych walut, co według prognoz BNPP powinno podbić główny wskaźnik inflacyjny o 0,5 p.p. W efekcie presje walutowe i ostatnie zawirowania staną się dla oficjeli RBNZ zdecydowanie mniej istotnym problemem.

Źródło: BNP Paribas

Sentyment inwestorów na NZD z całą pewnością nie zadowala – według analizy pozycjonowania BNPP na rynku nadal znajduje się sporo dużych pozycji sprzedażowych. Jednomiesięczne projekcje dla NZD/USD w przypadku banku nie uległy jednak zmianie i nadal plasują się w okolicach 0,69, czyli przy obecnych poziomach cenowych. Reakcja na dzisiejsze posiedzenie powinna być ograniczona, a popularne kiwi najprawdopodobniej będzie kontynuować ruch boczny.

Komentarze dużych banków pochodzą z dzisiejszej aktualizacji FxWatcher. Sprawdź co jeszcze przygotowali analitycy>>>

NZD/USD D1

Od lipcowych szczytów NZD/USD tracił ponad 700 pipsów. Dwie ciekawe okazje sprzedażowe rysowały się we wrześniu i październiku. Od momentu re-testu rocznych dołków para nieśmiało koryguje. Strefa 78,6% zniesienia Fibo w połączeniu z poziomem 0,70 wydaje się być ciekawym miejscem do sprzedaży w razie pogłębienia wzrostów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here