Naga MarketsForex Broker ComparicWczorajsze posiedzenie ECB nie przyniosło niczego nowego. Bank Centralny nie wprowadził żadnych zmian w swojej polityce, a konferencja prasowa po posiedzeniu Rady również obyła się bez kontrowersji. BNP Paribas w dzisiejszej nocie klienckiej zwraca jednak uwagę na fakt, że Prezes Draghi sygnalizował pojawienie się konsensusu co do podjęcia ewentualnych działań w czerwcu – w przypadku gdy inflacja nadal utrzyma się na niskim poziomie.

Podczas wczorajszej sesji pytań i odpowiedzi, Mario Draghi podjął temat kursu wspólnej waluty. Stwierdził między innymi, że utrzymujące się na stabilnych wysokich poziomach euro było źródłem „znacznego zaniepokojenia” w odniesieniu do niskiej inflacji.

„Nasi ekonomiści przewidują, że majowe CPI publikowane 3 czerwca, pokaże spadek w ujęciu rokrocznym do poziomu 0,5%. Według wypowiedzi przedstawicieli ECB powinno to doprowadzić do cięcia stóp podczas posiedzenia zaplanowanego na dwa dni później” – prognozuje BNPP.

W swoim portfelu handlowym BNP Paribas nadal utrzymuje krótkie pozycje na EUR/CAD od 1.5265, z celem na 1.45 i bez automatycznego SL.  

“Odpowiedź rynku na konsekwentne, gołębie nastawienie ECB”


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here