Naga MarketsForex Broker ComparicDzisiaj w nocy RBNZ – zgodnie z przewidywaniami rynkowymi – zdecydowało się na podwyżkę swojej głównej stopy procentowej o 25 punktów bazowych do poziomu 3.5%. Zdaniem BNP Paribas za takim obrotem spraw silnie przemawiały dwa podstawowe czynniki:

– RBNZ sygnalizował pauzę (okres oceny dotychczasowych działań przed dostosowaniem stóp do bardziej neutralnych poziomów)– przedstawiciele banku centralnego wiele razy stwierdzali, że NZD jest zbyt wysoko wyceniany i w żaden sposób nie pokrywa się z cenami towarów

Pierwszy z czynników jest bardzo mocno wyceniany przez rynki – prognozy wskazują, że kolejna zmiana stóp będzie miała miejsce dopiero we wrześniu i zakończy się na 9p.b. Opublikowana dzisiaj ankieta Reutersa pokazuje, że zdanie to podziela bardzo duża grupa ekonomistów.

Co do drugiego czynnika to wywiera on bardzo silny nacisk na walutę – zazwyczaj rozwiązanie takie nie działa jeżeli bank centralny cały czas sygnalizuje podwyżkę stóp i tworzy środowisko sprzyjające carry tradingowi.

Podsumowując, BNP Paribas jest przekonany, że NZD powinno powrócić do swoich poziomów w przeciągu najbliższych dni – maksymalnie kilku tygodni. Tak obecnie dolar nowozelandzki wygląd na parze z dolarem amerykańskim:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here