Naga MarketsW dopiero co rozpoczynającym się tygodniu analitycy BNP Paribas radzą wstrzymanie się z otwieraniem nowych, długich pozycji na dolarze amerykańskim. Zamiast tego radzą dokładniej przyjrzeć się wspólnej walucie i szukać okazji do otwierania euro-shortów.


W dzisiejszej rekomendacji BNP Paribas czytamy:

„W ujęciu średnioterminowym utrzymujemy bycze nastawienie do USD, na razie nie zalecamy jednak otwierania nowych longów na walucie. O ile ryzyko w zeszłym tygodniu uległo stabilizacji, to było to spowodowane przede wszystkim wyraźną zmianą wyceny oczekiwań odnośnie przyszłych ruchów FED oraz spadkiem wsparcia dla USD ze strony rentowności” – tłumaczy BNPP.

USD nie może obecnie liczyć na silne wsparcie ze strony rentowności
USD nie może obecnie liczyć na silne wsparcie ze strony rentowności

Bank oczekuje, że wycena oczekiwań FED będzie z czasem odbudowywana. Wymaga to jednak dostarczenia odpowiedniej ilości pozytywnych danych makroekonomicznych – w związku z tym cały proces będzie postępować etapowo.

W tym tygodniu powinniśmy spodziewać się zakończenia przez FOMC programu QE (spotkanie zaplanowano na 29 października) – data ta pokrywa się z harmonogramem wcześniej sygnalizowanym przez Janet Yellen.

„W momencie gdy nastawiamy się o wiele ostrożniej do dolara, to nadal widzimy argumenty przemawiające za szerokim, krótkoterminowym osłabieniem EUR” – podaje BNP Paribas. „Wstępne odczyty październikowego CPI dla Niemiec i EZ zostaną opublikowane pod koniec tego tygodnia. Sporo może zależeć właśnie od tych odczytów”

Biorąc jednak pod uwagę spadające ceny ropy oraz zawirowania w Q4, oczekiwania inflacyjne raczej szybko się nie odbudują, a ECB pozostanie pod silną presją. W związku z tym bardzo prawdopodobne, że bank podczas listopadowego spotkania dostarczy nam bardziej agresywną retorykę wpływając na osłabienie wspólnej waluty.

Z technicznego punktu widzenia krótkie EUR/NZD jest jak najbardziej uzasadnione
Z technicznego punktu widzenia krótkie EUR/NZD jest jak najbardziej uzasadnione

W związku z tym BNP Paribas uruchamia krótką pozycję na EUR/NZD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here