Naga MarketsBNP-Paribas-logoPara australijskiego dolara do dolara amerykańskiego od kilku tygodni konsekwentnie utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Analitycy BNP Paribas stwierdzają jednak, że istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że byczy rajd powoli dobiega końca…


Wczoraj AUD/USD ponownie zawitało w okolice 0,77 – najwyższego poziomu od trzech miesięcy. Niemniej jednak nasz model quant wskazuje na spore przeszacowanie wartości pary – zauważają analitycy banku.

Stwórz własny model quant – sprawdź możliwości narzędzi FxPro

BNP Paribas wciąż wierzy w zbliżającą się, wrześniową podwyżkę Fed, która powinna znacznie zwiększyć popyt na USD. Do końca tygodnia nie ujrzymy zbyt wielu ważnych danych z Stanów, jednak zdecydowanie ważniejsze wydają się nam zbliżające się wypowiedzi członków FOMC. Połączenie wskazań modelu oraz prognoz związanych z przyszłymi ruchami Rezerwy powoduje, że niedźwiedzio podchodzimy do AUD/USD i zalecamy sprzedaż pary z obecnych poziomów.

AUD/USD nie zdołało pokonać okolic poziomu 0,7740. Analitycy BNP Paribas przekonują, że trend wzrostowy na parze dobiega końca.
AUD/USD nie zdołało pokonać okolic poziomu 0,7740. Analitycy BNP Paribas przekonują, że trend wzrostowy na parze dobiega końca.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto – odrabia piątkowe straty
Następny artykułEURGBP H4 – re-test przebitego oporu?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here