Naga MarketsDM BDM: Kruk z rekomendacją "redukuj" i ceną docelową na 129 zł. Spółka We wtorek na rynek wpływa kolejna rekomendacja sporządzona przez Dom Maklerski BDM. Zgodnie z nią również – spółka BNP Paribas BP otrzymuje rekomendację “kupuj” jako pierwsze wydanie rekomendacji dla tego podmiotu. Wraz z rekomendacją target docelowy spółki według analityków powinien znajdować się w zakresie 76 zł za akcję. Obecnie spółka oscyluje na zakresie 70 zł za akcje spadając 1,4 procent.

  • Analitycy domu maklerskiego zaczynają wydawać rekomendację wobec BNP
  • Obecnie jest to poziom “kupuj”
  • Zakresem docelowym jest poziom 70 zł za akcje

BNP Paribas z rekomendacją kupuj

Analitycy Domu Maklerskiego BDM rozpoczynają wydawanie rekomendacji dla BNP: “Rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla BNP Paribas BP od zalecenia Kupuj z ceną docelową PLN 76/akcję. BNP jest 6-tym największym bankiem w Polsce, oferuje wysoką efektywność (ROE 7,0% w 2021P) oraz powtarzalny wzrost wyników (CAGR EPS 2019-2022 na poziomie 18%), a nadwyżka kapitałowa zapewnia bankowi komfort w zakresie portfela CHF (6% kredytów). Wycenę banku na 11,1x P/E oraz 0,75x P/BV, z odpowiednio 13% dyskontem oraz 14% premią do sektora uważamy za atrakcyjną.” – podają analitycy w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie za dobry klimat na spółce może odpowiadać w dalszym ciągu utrzymujący się dobry wynik banku: “Oczekujemy, że po relatywnie dobrych wynikach w 2020 r. bank pozostanie na ścieżce wzrostu także w kolejnych latach. Zakładamy wzrost EPS o 19/15% r/r w 2021/22. Głównym determinantem wzrostu w 2021 r. będą niższe koszty (-4% r/r na skutek synergii po połączeniu z RBPL), a także niższe rezerwy (-8% r/r) oraz rosnące F&C (6% r/r). Wzrost zysku w 2022 r. będzie z kolei efektem rosnących przychodów podstawowych (NII 6% r/r, F&C 5% r/r) oraz dalszego spadku salda rezerw (-3% r/r) przy płaskich kosztach i pozostałych przychodach.

wykres BNP H4 16.02.2021
BNP H4 16.02.2021, Tradingview

Z czysto technicznego punktu widzenia natomiast spółka znajduje się relatywnie wysoko i mimo rekomendacji na poziomie 76 zł za akcję, do którego to BNP ma szansę dojść, warto wyczekać choć drobną korektę na wyszukiwanie dalszego sygnału zakupowego.

Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BDM, którego dystrybucja nastąpiła 9 lutego 2021 roku, o godzinie 07:00. Autorem raportu jest Adam Gorniak. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

BNP disclaimer

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty polski kurs | gielda komentarze | jsw notowanie | co to jest kod blik | cd projekt |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here