Naga MarketsW zeszłym tygodniu poznaliśmy protokoły FOMC, które posiadały gołębi wydźwięk. Zdaniem analityków BNP Paribas dzisiejsze i jutrzejsze wystąpienie Janet Yellen przed amerykańskim Kongresem okaże się o wiele istotniejsze dla rynków. Nie tylko pokaże jastrzębie oblicze FEDu, ale jednocześnie pozwoli zbilansować minutes Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.


„O ile rynkowa interpretacja protokołów była wyraźnie gołębia nie możemy zapominać, że silne dane dotyczące zatrudnienia i zarobków publikowane były równocześnie do styczniowego posiedzenia FEDu przez co nie zostały podczas niego uwzględnione. W związku z tym prezes Yellen skupi się na lokalnych pozytywach, a nie na globalnych zagrożeniach gospodarczych” – prognozuje BNP Paribas.

Protokoły pokazały również sporo ostrożności odnośnie potencjalnego porzucenia frazy „cierpliwość”  w odniesieniu do podwyżki stóp procentowych. Dzisiaj nie mamy jednak co liczyć na to, że Janet Yellen zdradzi więcej w tym zakresie. Kongres na pewno będzie chciał uzyskać szczegóły w sprawie normalizacji polityki – udzielnie zbyt wielu informacji odbierze jednak Rezerwie Federalnej ważną kartę przetargową jaką jest elastyczność działań.

Jeżeli ogólny wydźwięk wypowiedzi pokryje się z oczekiwaniami co do podwyżki stóp w połowie roku (BNP Paribas przemawia za podwyżką we wrześniu), to powinno być to w pełni wystarczające, aby dolarowe byki zachowały niezagrożoną przewagę rynkową.

BNP Paribas utrzymuje popytowe nastawienie w stosunku do par dolarowych przed dzisiejszym i jutrzejszym wystąpieniem Janet Yellen – szczególnie w stosunku do USD/JPY:

Cena przebiła opór 119.38 - czekamy na retest od góry i odbicie popytowe
Cena przebiła opór 119.38 – czekamy na retest od góry i odbicie popytowe


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here