Naga MarketsBNP Paribas wprowadził usługę potwierdzania tożsamości mojeID od KIRKlienci Banku BNP Paribas mogą skorzystać z usługi mojeID zarządzanej przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR), dającej możliwość zdalnego potwierdzania tożsamości, podały bank i KIR.

“Uzupełniamy katalog usług w sekcji eUrząd naszego serwisu bankowości internetowej o ważną funkcjonalność. Jednocześnie wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów, którzy coraz chętniej korzystają z usług bankowych zdalnie. Tożsamość Elektroniczna oraz usługa mojeID wdrożona z KIR pozwoli im z dowolnego miejsca, szybko i bezpieczne załatwiać szereg spraw urzędowych oraz korzystać z usług online firm komercyjnych” – powiedział dyrektor Departamentu Rozwoju Kanałów Cyfrowych w Banku BNP Paribas Jarosław Mastalerz, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tożsamość Elektroniczna to tzw. środek identyfikacji elektronicznej, czyli zestaw potwierdzonych danych o kliencie, pozwalających na jego identyfikację w usługach online, zgodnie z europejskimi i krajowymi regulacjami dotyczącymi identyfikacji elektronicznej. Tożsamość Elektroniczną może utworzyć w systemie bankowości internetowej GOonline każdy pełnoletni klient Banku BNP Paribas, będący osobą fizyczną i polskim rezydentem. Konieczne jest, żeby jego tożsamość była wcześniej potwierdzona podczas wizyty w placówce przez pracownika banku, na podstawie ważnego dokumentu, np. dowodu osobistego, podano również.

Dzięki bezpłatnej identyfikacji poprzez mojeID klienci zyskają dostęp do większej liczby usług online w zakresie e-commerce, energetyki, mediów, ubezpieczeń, telekomunikacji, czy usług medycznych. Za pośrednictwem mojeID sprawnie zalogują się do serwisów e-administracji (m.in. ePUAP, biznes.gov.pl, praca.gov.pl, pacjent.gov.pl) i podpiszą dokumenty urzędowe (np. zeznania podatkowe). Będą też mogli łatwo założyć profil zaufany, który pozwala logować się w serwisach administracji publicznej, aby załatwiać sprawy oraz podpisywać dokumenty urzędowe, podano również.

“Zdalne potwierdzanie tożsamości to podstawa dynamicznie rozwijających się usług udostępnianych w wersji cyfrowej. Usługa mojeID jest bezpiecznym i wygodnym dla użytkownika sposobem zdalnej identyfikacji, który jednocześnie zapewnia wymaganą wiarygodność uwierzytelnienia dla usługodawcy. Z satysfakcją obserwujemy intensywny rozwój i upowszechnianie się mojeID w wielu sektorach gospdarki, w tym również w administracji publicznej. Cieszymy się, że BNP Paribas Bank Polska dołączył do systematycznie powiększającego się grona dostawców tożsamości w mojeID” – podsumował dyrektor Linii biznesowej usługi identyfikacji w KIR Piotr Wichowski.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 119,58 mld zł na koniec 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji biomed | polski zloty | notowania pkn | kurs chf | kurs comarch | mercator medical s.a. akcje | stooq eur pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here