Naga MarketsAmerykański dolar cały czas pozostawał pod silną presją. Najdynamiczniejszy ruch w stosunku do innych walut G10 obserwowaliśmy w przypadku zapaści USD/JPY. Cena docierała momentami w okolice 107.75 – znajdując się na najniższych poziomach od czasu silnego rajdu rozpoczętego 17 września.

„Rozciągnięte długie pozycje na USD znalazły się w tym tygodniu pod presją z powodu spadku rentowności amerykańskich dwulatków (50 punktów bazowych w dół – co związane było ze stratą przez S&P500 1.5%). Oprócz tego komentarze prezydenta nowojorskiego FEDu, Dudleya, zostały odebrane jako gołębie – sugerował on, że konieczne jest dalsze dostosowywanie polityki monetarnej i zwrócenie uwagi na wrażliwy rynek pracy” – dodaje BNPP.

Pomimo tego, Dudley zaznaczył, że połowa 2015 roku powinna być optymalnym momentem na wprowadzenie pierwszej podwyżki stóp. W związku z tym ryzyko spadków amerykańskich papierów z obecnych poziomów jest silnie ograniczone. Oznacza to, że mogą jedynie piąć się do góry – a razem z nimi USD.

„Risk-reward w tym tygodniu uległ zdecydowanej poprawie przemawiając za długim pozycjonowaniem amerykańskiego dolara. Będziemy obserwować USD/JPY w poszukiwaniu potencjalnych punktów wejścia. W tym samym czasie utrzymujemy krótkie EUR/USD” – podsumowuje BNP Paribas.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here