Naga MarketsDolar amerykański w stosunku do walut krajów G10 nadal porusza się w dwóch różnych kierunkach. Brak wsparcia ze strony rentowności cały czas pozbawiania USD nowego impetu wzrostowego. BNP Paribas ostrzega swoich klientów przed otwieraniem długich pozycji na greenbacku w tym momencie. Szczególnie, że jutrzejsze posiedzenie FOMC może sporo namieszać.


„Patrząc na środowe spotkanie Komitetu FED spodziewamy się, że bank centralny zakończy trzecią edycję programu QE zgodnie z wcześniej zapowiadanym harmonogramem oraz poinformuje o poprawiającej się sytuacji na rynku pracy. Wybiegająca w przyszłość retoryka nadal będzie mówiła jednak o „wydłużonym okresie czasu” przed rozpoczęciem wyraźniejszego zacieśniania polityki” – prognozuje BNP Paribas.

Nawet jeżeli FED okaże się jutro jastrzębi, obecna wrażliwość sentymentu do ryzyka może się jedynie spotęgować. USD może mieć duże problemy z wywalczeniem sobie korzystnej pozycji w stosunku do walut finansowania o niskiej rentowności.

Czytaj również: BNP Paribas – zapomnijcie o USD, skupcie się na krótkim EUR

W związku z tym BNP Paribas zaleca zachowanie ostrożności co do długich pozycji na USD. Szczególnie, że zdaniem banku jutrzejsza retoryka FOMC nie będzie należał do wyraźnie jastrzębiej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here