Naga MarketsPomimo tego, że wczorajsze protokoły FOMC należały raczej do gołębich, to i tak pokazały jak bardzo FED skupia się na przygotowaniach do zacieśniania polityki w przyszłym roku. W związku z tym BNP Paribas w dzisiejszej rekomendacji handlowej nadal zaleca pokładanie nadziei inwestorów w sile amerykańskiego dolara.

„Rajd na front-endowych kursach z tego tygodnia może bardzo szybko się odwrócić w związku z publikacją silnych danych makro lub pod jastrzębimi komentarzami FEDu. Jednocześnie stopniowe zacieśnianie powinno wspierać środowisko ryzyka i utrzymywać je na bezpiecznym poziomie” – przewidują analitycy BNPP.

BNPP na USD/JPY celuje w poziom 112
BNPP na USD/JPY celuje w poziom 112

Bank jest przekonany, że obecny stosunek zysku do ryzyka pozostaje niezwykle atrakcyjny i zachęca do utrzymywania długich pozycji na USD/JPY oraz krótkich na EUR/USD (biorąc pod uwagę obecne poziomy).

„Z niecierpliwością czekamy na przemówienia prezydentów FED – Bullarda i Williamsa – obaj wspierają bowiem wczesną podwyżkę stóp procentowych. Ich wypowiedzi mogą ponownie przepchać siłę rynkową na korzyść USD” – dodaje BNP Paribas.

Na Edku bank posiada TP natomiast na 1.22
Na Edku bank posiada TP natomiast na 1.22

Jak widać na powyższych wykresach, short na EUR/USD banku celuje w 1.22, long na USD/JPY natomiast w 112.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here