Naga MarketsZdaniem analityków BNP Paribas ostatnie ruchy dostosowawcze amerykańskich rentowności mają jeszcze sporo miejsca do działania. Jutro poznamy nowe wartości dla dwulatków  – mówi się o 69 punktach bazowych, czyli 5p.b. więcej niż podawały najświeższe benchmarki.


Co więcej BNP Paribas twierdzi, że w momencie gdy przedstawiciele OPEC podczas konferencji w Abu Dhabi stwierdzają, że cięcia na rynku ropy są tymczasowe, to obecne ceny czarnego złota mogą okazać się dobrym wsparciem dla amerykańskiego dolara.

Oprócz tego BNPP liczy na dane z amerykańskiego rynku publikowane w tym tygodniu. Co prawda nie będzie ich za dużo, jednak powinny pomóc USD. Mowa tutaj między innymi o dzisiejszym odczycie sprzedaży domów – BNP Paribas spodziewa się, że wynik utrzyma się powyżej trzymiesięcznej średniej.

Jutro liczba danych będzie zdecydowanie większa. Rewizja PKB za listopad, dobra trwałego użytku z zeszłego miesiąca oraz publikacje odnośnie prywatnych wydatków i przychodów. Całość ma ponownie wspierać amerykańską walutę – przede wszystkim za sprawą zamówień na dobra trwałego użytku, które zdaniem ekspertów odbiją po kilku słabszych miesiącach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here