Naga MarketsForex Broker ComparicGeopolityczne napięcia zaczęły wczoraj delikatnie ustępować, po wykazaniu bardziej ugodowego nastawienia ze strony rosyjskich władz. BNP Paribas zauważa, że niektóre rynki już wyzerowały poniedziałkowe premie za ryzyko.

Przedstawiciele banku stwierdzają jednocześnie, że zmniejszenie geopolitycznej premii za ryzyko powinno pozytywnie odbić się na kursie USD. Jest to widoczne między innymi na USD/JPY, które ładnie powróciło do poziomu 102. W przypadku EUR/USD sytuacja wygląda zgoła inaczej – niepewność jest jednak spowodowana zaplanowanym na dzisiaj posiedzeniem EBC i potencjalnymi zmianami, które może zaproponować bank centralny. Uczestnicy rynku uważają, że EBC zawiedzie i nie zapewni wystarczająco wyraźnych sygnałów luzowania polityki.

BNP nie zgadza się jednak z tym poglądem i nadal utrzymuje „krótkie pozycje na EUR na obecnych poziomach, bazując na prognozach analityków. Pozostajemy konstruktywni w stosunku do USD i spodziewamy się, że waluta będzie mocno wrażliwa na pozytywne (a nie na negatywne) niespodzianki dotyczące danych makro.” – BNP Paribas wyjaśnia swoje nastawienie do USD i EUR.

Wykres 1. Short na EUR/USD

W notce klienckiej przygotowanej wczoraj, bank zaleca utrzymywanie krótkich pozycji na EUR/USD – wejście na 1.3727, TP 1.3200, SL 1.3940 (Wykres 1) oraz longów na USD/JPY – wejście na 102.50, TP 108.00 i SL 100.65 (Wykres 2).

Wykres 2. Long na USD/JPY


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here