Naga MarketsBNP-Paribas-logoWczorajsze minutki FOMC, czyli protokół z lipcowego posiedzenia Komitetu nie spełniły oczekiwań rynku, który czekał na wskazówkę dotyczącą terminu ewentualnej podwyżki. Dolar ponownie traci na wartości, z kolei analitycy BNP Paribas przekonują, że FOMC jest mocno nie doceniany przez rynek.


Opublikowane wczoraj minutki po raz kolejny pokazały opór członków FOMC przed pochopną podwyżką stóp procentowych. Większość z inwestorów liczyła, że z dość stabilną sytuacja na rynku pracy (pamiętajmy, że trzymiesięczna średnia NFP znajduje się powyżej poziomu 150 tysięcy!) oraz wciąż optymistyczne prognozy związane z poziomem inflacji pozwolą FOMC na choćby orientacyjne określenie terminu możliwej podwyżki.

Mimo to, wciąż uważamy, że sytuacja gospodarcza Stanów Zjednoczonych jest na tyle dobra, że FOMC na wrześniowym posiedzeniu zdecyduje się na podwyżkę – prognozują analitycy BNP Paribas. Już podczas lipcowego posiedzenia pojawił się wyraźny podział w Komitecie, który zdaniem banku zostanie wchłonięty przez jastrzębie, gdy tylko kolejne publikacje makroekonomiczne potwierdzą kierunek w którym zmierza Ameryka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here