Naga MarketsBNP-Paribas-logoWczorajsze minutki FOMC, czyli protokół z lipcowego posiedzenia Komitetu nie spełniły oczekiwań rynku, który czekał na wskazówkę dotyczącą terminu ewentualnej podwyżki. Dolar ponownie traci na wartości, z kolei analitycy BNP Paribas przekonują, że FOMC jest mocno nie doceniany przez rynek.


Opublikowane wczoraj minutki po raz kolejny pokazały opór członków FOMC przed pochopną podwyżką stóp procentowych. Większość z inwestorów liczyła, że z dość stabilną sytuacja na rynku pracy (pamiętajmy, że trzymiesięczna średnia NFP znajduje się powyżej poziomu 150 tysięcy!) oraz wciąż optymistyczne prognozy związane z poziomem inflacji pozwolą FOMC na choćby orientacyjne określenie terminu możliwej podwyżki.

Mimo to, wciąż uważamy, że sytuacja gospodarcza Stanów Zjednoczonych jest na tyle dobra, że FOMC na wrześniowym posiedzeniu zdecyduje się na podwyżkę – prognozują analitycy BNP Paribas. Już podczas lipcowego posiedzenia pojawił się wyraźny podział w Komitecie, który zdaniem banku zostanie wchłonięty przez jastrzębie, gdy tylko kolejne publikacje makroekonomiczne potwierdzą kierunek w którym zmierza Ameryka.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett: EUR/NZD przedziera się nad 1.5450
Następny artykułHome Depot z szansą na dalsze wzrosty?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here