Naga MarketsCały szum informacyjny związany z Brexitem powinien powoli zamierać. Szefujący Komisji Europejskiej Donald Tusk stwierdził, że zaprezentuje plan rozmów pomiędzy Wielką Brytanią a krajami członkowskimi UE w ciągu kolejnych dwóch dni. Wciąż jednak wymagana jest oficjalna zgoda obu stron. W roku wyborczym analitycy BNP Paribas nie oczekują dużych postępów prac nad Brexitem. Na tym ma ucierpieć EURGBP. Dzięki usłudze FxWatcher dowiadujemy się jak bardzo:


Obecne wskazania modelu BNP wskazują na największe skupienie krótkiego pozycjonowania na GBP wśród pozostałych walut G10 (-35 punktów na +/- 50 punktowej skali). Liczba krótkich pozycji znajduje się teraz na poziomieze stycznia 2017 roku, kiedy sprawa Brexitu pozostawała jeszcze w brytyjskim parlamencie. Analitycy BNP Paribas przeświadczeni są jednak o niestałości bieżącej sytuacji i obawiają się zwinięcia części krótkich pozycji po tym, gdy Artykuł 50. został już finalnie uruchomiony.

Czy da się zarabiać tylko na podstawie rekomendacji bankowych? Sprawdź to odbierając darmowy Big Bank Report!

Obecnie rynek powinien znów skupić się na fundamentach. Pomimo wzrostu poziomu inflacji powyżej celu Bank of England (2,3% r/r w lutym wobec 2% poziomu docelowego BoE), rynek wycenia tegoroczną podwyżkę BoE na zaledwie 40%. Ekonomiści BNP Paribas wierzą, że inflacja konsumencka w Wielkiej Brytanii osiągnie nawet 2,7% r/r do końca tego roku. BoE oczekuje tego, że inflacja pozostanie powyżej poziomu docelowego przez dłuższy czas, lecz z ostatnich wypowiedzi członków Banku wiemy, że patrzą oni nieprzychylnym wzrokiem na zbyt wysoki poziom inflacji. Z tego powodu, bardziej niż samym Brexitem, warto przejmować się kolejnymi danymi makroekonomicznymi z Wielkiej Brytanii.

BNP Paribas nastawiony jest niedźwiedzio w stosunku do EURGBP i oczekuje spadku wyceny pary poniżej poziomu 0,8000 w ciągu kolejnego kwartału.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPCHF – zakończenie korekty spadkowej okazją do longa?
Następny artykułJetBlue odleci konkurencji?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here