Naga MarketsW dzisiejszej nocie tradingowej BNP Paribas zauważa, że dolar amerykański zaczyna powoli odzyskiwać twardy grunt pod nogami. Wszystko za sprawą rentowności USA z początkowego końca krzywej, które odrabiają straty po osiągnięciu dołków w zeszłym tygodniu.


Oprócz pomocy amerykańskich rentowności, duży wpływ na wzmocnienie SUD miały również dane makroekonomiczne. Wskaźniki aktywności gospodarczej USA znajdują się na zdecydowanie lepszych poziomach niż jakichkolwiek innych państw G10.

Nie możemy jednak zapominać, że w przyszłym tygodniu (środa, 29 października, godzina 20:00) czeka nas posiedzenie FOMC i decyzja odnośnie stóp procentowych. Może to wprowadzić sporo zamieszania na greenbacku, dlatego BNP Paribas podpowiada jak się pozycjonować.

USD przed FOMC

FOMC vs ECBNieobecność silniejszego nawrotu riskk-off powoduje, że USD będzie najwięcej zyskiwać w stosunku do walut o niskiej rentowności takich jak JPY, EUR i CHF. Przed rozpoczęciem FOMC w przyszłą środę warto skupić się przede wszystkim na tych parach.

BNPP mówi m.in. o longach w stosunku do CHF - do ostatniego maksimum brakuje nam 130 pipsów
BNPP mówi m.in. o longach w stosunku do CHF – do ostatniego maksimum brakuje nam 130 pipsów

Z drugiej jednak strony BNP Paribas na tym etapie radzi zachowanie ostrożności co do dokładania świeżych longów na dolarze amerykańskim. Bank oczekuje na silniejszą i trwalszą poprawę rentowności amerykańskich papierów wartościowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here