Naga MarketsW Ameryce trwa Święto Pracy, więc dzisiaj centrum finansowym pozostaje Europa. W swojej najnowszej rekomendacji walutowej bank BNP Paribas namawia własnych klientów do pozostania w długich pozycjach na brytyjskim funcie. Dlaczego kupno GBP będzie dobrą inwestycją na nadchodzące dni? Wyjaśnienie znajduje się poniżej:


Przede wszystkim za dzisiejszą rekomendacją BNP stoi osoba Iana McCaffertego – członka brytyjskiego Monetary Policy Committee. Bank oczekuje od McCaffertego kolejnego buntu wobec aktualnej polityki BoE i próby przeforsowania, raz jeszcze decyzji o podwyżce stóp procentowych. Czy zatem podwyżka jest przesądzona? Bynajmniej. BNP w związku z obecną podwyższoną zmiennością na światowych rynkach wieszczy osamotnienie McCaffertego w swoich staraniach – pozostali członkowie MPC pozostaną sceptyczni co do zmiany bieżącej wartości obowiązujących stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej jednak zauważamy podwyższoną wycenę w związku z prognozami zbliżającej się podwyżki (prawdopodobny termin to Q3 przyszłego roku) -stwierdza bank. Sądzimy, że brytyjski funt może jedynie skorzystać z jakichkolwiek przesłanek w zbliżających się oświadczeniach BoE – czytamy w dzisiejszej publikacji. Bank BNP Paribas pozostaje byczo nastawiony do GBP i kontynuuje skupywanie GBP/AUD oraz sprzedaż EUR/GBP.

BNP kontynuuje sprzedaż EUR/GBP - czytamy w dzisiejszej rekomendacji.
BNP kontynuuje sprzedaż EUR/GBP – czytamy w dzisiejszej rekomendacji.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here