Naga MarketsBNP-Paribas-logoOstatnie minutki RBA wskazały na możliwość dalszych obniżek stóp procentowych w Australii, choć jednocześnie nie przesądziły czy kolejne cięcia będą mieć miejsce jeszcze w tym roku. Dodatkowo, dziś wieczorem poznamy protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, który z całą pewnością wpłynie na wycenę USD. Analitycy BNP Paribas mimo wszystko utrzymują swoje krótkie pozycje na AUD/USD. Dlaczego?


Reserve Bank of Australia ponownie obniżyło poziom oficjalnej stopy kasowej, choć nie określiło dokładnie kiedy możemy spodziewać się kolejnego ruchu. Zakładając, że obniżka o kolejne 25 pb. nastąpi jeszcze w tym roku, AUD wciąż jest przewartościowane – zauważają analitycy banku.

Sprzedaj AUD/USD bez spreadu – sprawdź zalety rachunku zero spread od HotForex

Australijska waluta jest również wrażliwa na możliwe działania Fed w sferze polityki monetarnej. Prognozowany przez BNP Paribas wzrost prawdopodobieństwa wrześniowej podwyżki z całą pewnością wesprze dziś wycenę dolara amerykańskiego, negatywnie wpływając z kolei na wycenę AUD. Pozostajemy zatem w naszych krótkich pozycjach, wykorzystując opcje walutowe – podsumowują analitycy BNP Paribas.

Dzisiejsze spadki AUD/USD zepchnęły parę w pobliże lokalnej strefy wsparcia. Analitycy BNP Paribas zalecają krótką sprzedaż.
Dzisiejsze spadki AUD/USD zepchnęły parę w pobliże lokalnej strefy wsparcia. Analitycy BNP Paribas zalecają krótką sprzedaż.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here