Naga MarketsJak zauważają analitycy BNP Paribas, jastrzębie komentarze FEDu odnośnie rynku pracy dały sygnał, że rynki zbyt mocno przepchały swoje oczekiwania odnośnie pierwszej podwyżki stóp w wykonaniu banku centralnego.


Po wczorajszym posiedzeniu FED obecne oczekiwania co do dalszego zacieśniania polityki powinny znowu „powrócić” w okolice pierwszej połowy roku. Eksperci mówią o drugim kwartale 2015 – zapewnia to wsparcie nie tylko amerykańskim rentownościom, ale również USD.

„Wybiegając w przyszłość spodziewamy się, że schemat G10 vs USA, w którym będziemy widzieli coraz wyraźniejszą dywergencję polityki pieniężnej poszczególnych państw stanie się coraz wyraźniejszy. Jutro BoJ może ogłosić nowy cel bazy monetarnej na 2015 rok, a w przyszłym tygodniu oczy wszystkich zwrócą się w stronę ECB i konferencji prasowej banku” – prognozuje BNP Paribas.

W związku z powyższym. BNPP zaleca utrzymywanie długich pozycji na USD/JPY przed posiedzeniem BoJ i szuka możliwości ponownego uruchomienia short EUR/USD.

Jak zapatrujecie się na krótkiego Edka?
Jak zapatrujecie się na krótkiego Edka?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here