Naga MarketsAnalitycy BNP Paribas opublikowali kilkunastostronnicowy raport dotycząca aktualnego pozycjonowania rynkowego na poszczególnych walutach. Wiedza na temat przewagi byków lub niedźwiedzi na funcie, dolarze czy jenie pozwoli nam na dobranie takiej pary walutowej oraz takiej strony rynku, która gwarantuje najwyższą stopę zwrotu.


Cały raport został udostępniony w usłudze FxWatcher, która agreguje publikacje tak zwanych dużych graczy – banków, które de facto tworzą rynek walutowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy BNP Paribas dostrzegają spadek długiego zaangażowania rynkowego w dolara amerykańskiego. Jeszcze na początku roku wynik USD w modelu banku wskazywał na +22 punkty, co interpretowane jest jako wzmożony popyt na walutę. Dziś dolar znajduje się w strefie neutralnej z wynikiem zaledwie dwóch punktów.

Codzienne komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne oraz rekomendacje zapewnia usługa FxWatcher. Skorzystaj z darmowego okresu próbnego i wykorzystaj przewagę na rynku!

Zdecydowanie większy popyt znajdują waluty surowcowe. W grupie walut G10 to NOK znalazło się na pierwszym miejscu pod względem liczby kupujących. Tak wskazuje model BNP Paribas oparty między innymi na cotygodniowych raportach COT. Poza koroną norweską, więcej kupujących zainteresowanych jest AUD czy NZD.

Za drugim końcu stawki znajduje się brytyjski funt. Liczba krótkich pozycji otwartych na GBP pozostaje na podobnym poziomie już od kilku tygodni – zauważają analitycy BNP Paribas. Również siła niedźwiedzi warta jest wzmianki – model banku ocenia podaż GBP na 33 punkty. To zdecydowanie więcej niż jakakolwiek wartość ujęta w badaniu.

Wyciągając logiczne wnioski z opublikowanego modelu BNP Paribas, szczególnie atrakcyjne wydają się być krótkie pozycje na GBP/NOK, GBP/AUD czy GBP/SEK.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here