Naga MarketsDecydenci polityki pieniężnej w strefie euro będą kierowali głównymi ruchami na rynku walutowym w pierwszej połowie 2015 roku. Przynajmniej tak twierdzą analitycy BNP Paribas i doszukują się na EUR/USD początków impulsu, który sprowadzi cenę do poziomu 1.15.


Dywergencja polityk monetarnych największych banków centralnych ma wywrzeć silną presję spadkową na EUR oraz JPY. BNPP spodziewa się osunięć EUR/USD i EUR/GBP. W tym samym czasie USD/JPY powinno wyraźnie piąć się w górę. W pierwszej połowie przyszłego roku najlepiej pozycjonować się właśnie na tychże parach.

Europejskie QE osłabi EUR

Szczególnie w przypadku EUR/USD, analitycy BNP Paribas widzą w początku luzowania ilościowego ECB w 2015 roku inaugurację drogi do zamknięcia luki bilansowej, która występuje między środkami zgromadzonymi przez FED i Europejski Bank Centralny:

Wartości bilansowe największych banków centralnych
Wartości bilansowe największych banków centralnych

USD najsilniejszą walutą w 2015

Przyszły rok nie będzie różnił się zbyt mocno od 2014 pod względem dolara. USD po raz kolejny będzie najsilniejszą walutą  w portfelu dziesięciu największych gospodarek.

Biorąc pod uwagę zaplanowaną na 2015 normalizację polityki pieniężnej FEDu oraz coraz lepsze dane gospodarcze możemy założyć, że USD będzie szedł w górę. Przyrównując do tego jedną z najgorzej prezentujących się walut w 2014 roku – EUR – otrzymujemy prosty przepis na trend spadkowy EUR/USD

W związku z tym BNP Paribas zakłada, że para rozpocznie swój rajd po równi pochyłej w stronę 1.15. Obecna pozycja BNPP aktywowana została natomiast na 1.2520 – TP 1.18, SL 1.28.

EURUSDWeeklyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here