Naga MarketsAnalitycy BNP Paribas w tym tygodniu podzielili się z rynkiem aktualizacją swoich prognoz odnośnie poziomów EUR/USD pod koniec bieżącego roku. Jak czytamy w rekomendacji, projekcja jest obarczona dwoma silnymi czynnikami ryzyka, które nie mogą zostać zignorowane.


„Akcja cenowa na początku 2015 pokazuje, że ryzyko staje się coraz silniejsze – nie chcąc rozminąć się z rzeczywistymi odczytami obniżyliśmy nasze cele dla EUR/USD na ostatni kwartał” – prognozuje BNPP.

Za aktualizację rocznych projekcji odpowiadać miały poniższe argumenty:

Osiągnięcie jakiegokolwiek sukcesu w zakresie QE odbije się na sile EUR. BNP Paribas wierzy, że Europejskiemu Bankowi Centralnemu uda się odnieść przynajmniej częściowy sukces co do przekonania rynku, że cel inflacyjny zostanie osiągnięty. Wszystko to oczywiście pociągnie EUR/USD w dół. W związku z tym nowy poziom docelowy BNPP w Q4 to 1.10 – jednocześnie analitycy banku zaznaczają, że nadal nie jest on bardzo agresywny.

Długoterminowa wyceny EUR/USD nie są jeszcze ekstremalny. O ile model wyceny długoterminowej walut stosowany przez BNP Paribas pokazuje, że EUR/USD znajduje się na najniższych poziomach od 2003, to cały czas brakuje nam silnych osunięć, aby w stosunku do standardów historycznych było to bardzo widoczne odchylenie.

v10

Nie zapominajmy o niepewności związanej z greckimi wyborami. Wszystko to uzupełnia ryzyko związane z greckimi wyborami powszechnymi. O ile zdaniem BNP Paribas powinny mieć one ograniczony wpływ na osłabienie EUR w dłuższym terminie, to negatywne efekty w krótszej perspektywie czasowej na pewno będą zauważalne.

Nowe prognozy

W związku z tym BNP Paribas zrewidował w dół swoje prognozy odnośnie kursu EUR/USD w kolejnych kwartałach. Q1 – 1.15, Q2 – 1.12, Q3 – 1.11, Q4 – 1.10.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here