Naga MarketsSprzedaż detaliczna Nowej Zelandii wzrosła w drugim kwartale o 1.2% (kw./kw.), co jest wynikiem delikatnie lepszym od rynkowego konsensusu (1.0%). Na tak korzystny rezultat przełożyć miał się silny wzrost zatrudnienia, zaufanie konsumenckie oraz obecna aprecjacja cen mieszkań. W tym samym czasie PMI dla przemysłu Nowej Zelandii utrzymało się na stabilnym poziomie 53pkt.

Zdaniem BNP Paribas publikacja pozytywnych danych makroekonomicznych pomogła Kiwi podnieść się z kluczowych poziomów wsparcia w okolicach 0.8400/50. W tym samym czasie AUD/NZD odwrócił się od oporów wyznaczanych przez pivot points na 1.1050.Na froncie pozycjonowania rynkowego BNPP zauważa, że NZD sprawia wrażenie silnie wyprzedanej waluty. Czystki w długim pozycjonowaniu zostały uruchomione przez RBNZ – bank zasugerował, że wprowadzi pauzę w procesie podwyżki stóp procentowych.

„Nasze analizy wskazują na to, że NZD jest obecnie bardzo krótki – w stosunku do długiego AUD jest to bardzo dobrze widoczne” – zauważa BNP Paribas.

Zgodnie z tym poglądem BNPP utrzymuje shorta na AUD/NZD celując w 1.07. SL 1.1065.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here