Naga MarketsSprzedaż detaliczna Nowej Zelandii wzrosła w drugim kwartale o 1.2% (kw./kw.), co jest wynikiem delikatnie lepszym od rynkowego konsensusu (1.0%). Na tak korzystny rezultat przełożyć miał się silny wzrost zatrudnienia, zaufanie konsumenckie oraz obecna aprecjacja cen mieszkań. W tym samym czasie PMI dla przemysłu Nowej Zelandii utrzymało się na stabilnym poziomie 53pkt.

Zdaniem BNP Paribas publikacja pozytywnych danych makroekonomicznych pomogła Kiwi podnieść się z kluczowych poziomów wsparcia w okolicach 0.8400/50. W tym samym czasie AUD/NZD odwrócił się od oporów wyznaczanych przez pivot points na 1.1050.

Na froncie pozycjonowania rynkowego BNPP zauważa, że NZD sprawia wrażenie silnie wyprzedanej waluty. Czystki w długim pozycjonowaniu zostały uruchomione przez RBNZ – bank zasugerował, że wprowadzi pauzę w procesie podwyżki stóp procentowych.

„Nasze analizy wskazują na to, że NZD jest obecnie bardzo krótki – w stosunku do długiego AUD jest to bardzo dobrze widoczne” – zauważa BNP Paribas.

Zgodnie z tym poglądem BNPP utrzymuje shorta na AUD/NZD celując w 1.07. SL 1.1065.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/USD testuje opór i cofa się chwilowo.
Następny artykułEURGBP okiem Consilium Invest
Analityk Business Intelligence portalu Finance Magnates - największego w branży serwisu B2B poświęconego FX oraz kryptowalutom. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z Forexem związany od 2012r. Autor artykułów dla czasopism branżowych oraz ogólnopolskich portali informacyjnych oraz raportów prezentujących kondycję światowego i lokalnego rynku instrumentów pochodnych w ramach kwartalnika Quarterly Industry Report wydawanego nieprzerwane od 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here