Naga MarketsBNP-Paribas-logoPo brytyjskim referendum w czerwcu tego roku na rynkach pojawiła się panika. Pojawiła się również korekta, a po ostatnich zaskakująco pozytywnych danych na rynku pojawiła się również nadzieja, że być może nie jest wcale tak źle. Analitycy BNP Paribas burzą nieco ten pogląd i zapowiadają dalsze spadki GBP/USD.


Brak potwierdzenia ze strony danych makroekonomicznych zapowiadanych przez większość ekonomistów znacznego spowolnienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii może być zaskoczeniem. Mimo to, wpatrując się uważnie w dane składowe można dostrzec, że indeksy PMI już od jakiegoś czasu pozostają na – w gruncie rzeczy – słabych poziomach, zwiastując rychłe kłopoty – przekonują analitycy BNP Paribas.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poznaj zalety klasycznej analizy technicznej – zapisz się na bezpłatne szkolenie z cyklu Wakacyjnego Kursu Inwestowania!

Analitycy banku są zdania, że sierpniowe wyniki PMI, w tym dane dla sektora produkcyjnego również okażą się i prawdopodobnie spadną poniżej granicznego poziomu 50,0. Bazując na tych prognozach nie można nie oczekiwać kolejnego cięcia stóp ze strony BoE, które będzie chciało stymulować gospodarkę. W związku z tym, BNP Paribas pozostaje niedźwiedzio nastawiony do GBP/USD i utrzymuje swoje prognozy dla tej pary na poziomie 1,2400.

Zasięg potencjalnego wybicia formacji trójkąta w jakiej znajduje się GBP/USD przekracza docelowy poziom 1,24 wyznaczony przez analityków BNP Paribas.
Zasięg potencjalnego wybicia formacji trójkąta w jakiej znajduje się GBP/USD przekracza docelowy poziom 1,24 wyznaczony przez analityków BNP Paribas.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here