Naga MarketsBNP-Paribas-logoAmerykański raport non farming payrolls opublikowany w ostatni piątek wciąż wpływa na rekomendacje największych graczy na rynku. BNP Paribas rekomenduje krótkie pozycje na AUD/USD, nie tylko z powodu przewidywanych dalszych wzrostów USD, ale również słabości walut surowcowych.


Chiński bilans handlowy podany do wiadomości w niedzielę okazał się kolejny raz słabszy od przewidywań. Spadek eksportu Chin o niemal 7% oraz zmniejszony import nie wpłynęły jednak drastycznie na wycenę walut surowcowych – zaznacza BNP. Bank posuwa się o krok dalej i widzi nawet cień szansy na lekkie zwyżki w związku z rosnącymi rentownościami obligacji amerykańskich oraz niepewnością związaną z kondycją regionu.

BNP nadal utrzymuje rekomendację sprzedaży AUD/USD przynajmniej do poziomu 0,7000, prognozując, że czwartkowy raport dotyczący australijskiego rynku pracy potwierdzi obrany przez bank kierunek zmiany ceny. Ekonomiści BNP są zdania, że spadek o 10 tys. liczby miejsc pracy powinien skłonić RBA do ponownego przemyślenia kolejnych kroków w sprawie luzowania polityki monetarnej Australii. W tym momencie, rynki wyceniają szanse na jedynie jedną obniżkę stóp o pełne 25 pb. do końca września przyszłego roku.

AUD/USD w tym momencie porusza się w konsolidacji, choć BNP nie traci nadziei na spadki - przynajmniej do wsparcia na 0,7000.
AUD/USD w tym momencie porusza się w konsolidacji, choć BNP nie traci nadziei na spadki – przynajmniej do wsparcia na 0,7000.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here