Naga MarketsWczorajsze posiedzenie FOMC przyniosło ze sobą sporo rozbieżności. Mowa tutaj przede wszystkim o kontrastującym obrazie pomiędzy ciągle gołębim oświadczeniem Komitetu, a jastrzębią rewizją kropek (prognoz poszczególnych członków FEDu). Kursy oraz rynek walutowy zareagowały na dotsy praktycznie całkowicie ignorując gołębi wydźwięk oświadczenia.

BNP Paribas w swojej dzisiejszej nocie skierowanej do klientów pisze między innymi:

„O ile w oświadczeniu dalej znajduje się stwierdzenie „wydłużony okres czasu” co do momentu podwyższania stóp procentowych po zakończeniu QE, to mediana prognoz odnośnie funduszy federalnych na 2015-2017 wyraźnie poszła do góry. Bardziej niż spodziewał się tego rynek.”

Na poniższym wykresie zielone słupki odnoszą się do prognoz czerwcowych. Niebieskie dotyczą natomiast prognoz z wczorajszego posiedzenia. Po raz pierwszy podawano też zakładane, przyszłe wartości funduszy federalnych na koniec 2017 roku:

Kropki FEDu wyraźnie wyższe od tych podawanych jeszcze kilka miesięcy temu
Kropki FEDu wyraźnie wyższe od tych podawanych jeszcze kilka miesięcy temu

„Co do reakcji rynku walutowego, wzrost dolara wśród walut G10 oraz dywergencja polityki monetarnej cały czas odgrywać będzie istotną rolę w stosunku do GBP oraz CAD. Z perspektywy fundamentalnej są to obecnie nasze dwie preferowane pary walutowe”

BNP Paribas z shortem na Edku

BNPP utrzymuje oprócz tego krótką pozycję na EUR/USD w swoim portfelu. Cel znajduje się na 1.25 – bank spodziewa się bowiem utrzymania trendu spadkowego w najbliższych tygodniach. Cena ma przed sobą jednak bardzo istotne wsparcie horyzontalne w okolicach 1.280, które pokrywa się z 61.8% zniesienia całego trendu wzrostowego 2012-2014 na EUR/USD:

BNPP celuje w 1.25 - po drodze jednak bardzo ważne wsparcie!
BNPP celuje w 1.25 – po drodze jednak bardzo ważne wsparcie!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here